ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11086382
*
nr 1108 6382
Spegel
höjd: 90 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 maj 2017
kl 18:55:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/5 09:13:22
1
100 kr
13/5 21:21:27
2
500 kr
14/5 22:38:00
3
200 kr
14/5 22:38:00
2
250 kr (Budbetjänt)
14/5 23:31:42
4
350 kr
14/5 23:31:42
2
400 kr (Budbetjänt)
14/5 23:32:00
4
500 kr
14/5 23:32:00
2
500 kr (Budbetjänt)
15/5 17:19:38
3
600 kr
15/5 17:56:55
2
Vinnande bud
15/5 18:49:13
3
800 kr
15/5 18:49:13
2
900 kr (Budbetjänt)
15/5 18:50:32
3
1.000 kr
15/5 18:50:32
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1108 6382
Spegel
höjd: 90 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 maj 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/5 09:13:22 | 1 | 100 kr |
13/5 21:21:27 | 2 | 500 kr |
14/5 22:38:00 | 3 | 200 kr |
14/5 22:38:00 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
14/5 23:31:42 | 4 | 350 kr |
14/5 23:31:42 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
14/5 23:32:00 | 4 | 500 kr |
14/5 23:32:00 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
15/5 17:19:38 | 3 | 600 kr |
15/5 17:56:55 | 2 | Vinnande bud |
15/5 18:49:13 | 3 | 800 kr |
15/5 18:49:13 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
15/5 18:50:32 | 3 | 1.000 kr |
15/5 18:50:32 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02